درباره

  1. خانه
  2. /
  3. درباره

من امیرحسین حسین‌پور هستم. از سال 1388 وارد دنیای صفر و یک شدم و با ویرایش کردن بازی هایی نظیر GTA و ساخت ماد های مختلف سعی در یادگیری برنامه نویسی داشتم. تا اینکه اینترنت پر سرعت در شهرستان ما رواج پیدا کرد و توانستم یک خط ADSL بگیرم. در ابتدا برنامه نویسی برای ویندوز را شروع کردم که با زبان AutoIt بود و تقریبا پاسخگوی تمامی نیاز های من بود و نرم افزارهایی نظیر مدیریت ADSL مخابرات مازندان، مدیریت مراکز تشخصی رنگ خودرو، مدیریت هوشمند تاکسی تلفنی، ربات خودکار کلش اف کلنز، آپدیت کننده افلاین آنتی ویروس ESET، نرم افزار مدیریت اعضای بسیج، نرم افزار دریافت اطلاعات دانشجویان پیام نور و … را توسعه دادم و به همین دلیل سمت زبان های مرسوم برنامه نویسی دسکتاپ مانند #C و ++C نرفته ام و مدتی بعد وارد دنیای توسعه وب شدم. در سال های بعد بیشتر به وب علاقمند شدم و سایت های استاتیک با HTML و CSS و کمی بعد تر با JavaScript طراحی میکردم، با زبان PHP آشنا شدم و مدتی بعد بصورت اتفاقی وردپرس را شناختم و تا به امروز بصورت تخصصی روی برنامه نویسی و طراحی سایت بر بستر وردپرس تمرکز کرده ام. جالب است بدانید اولین پروژه وردپرسی من به مبلغ 30.000 تومان بود و آن زمان فکر میکردم وردپرس درآمدی ندارد! اما نا امید نشدم و با افزایش دانش خودم توانستم قراردادهای بهتری را منعقد کنم. به عنوان مثال در سال 1399 یک افزونه وردپرسی به مبلغ 60.000.000 تومان را توسعه دادم و پس از آن مطمئن شدم وردپرس دوست داشتنی تر از آنست که فکر میکردم.

من فارق التحصیل رشته مترجمی زبان، با 4 سال سابقه تدریس زبان انگلیسی هستم ولی شغل اصلی من توسعه و مشارکت در وردپرس هست. در طی این سالها با مجموعه های زیادی همچون مپنا، نوروز، هودیس، دیجی کالا، انسینو، دانشگاه های آزاد اسلامی، دانشگاه شهید بهشتی، انتشارات روزبهان، عصر گفتگو و قلم، پونیشا، انجمن شهرسازی تهران، گروه صنعتی میتسویی، دانلودلی و … همکاری داشته ام و در توسعه فنی بیش پنجاه کسب و کار آنلاین مشارکت داشته ام.تا به امروز بیش یکصد افزونه وردپرسی توسعه داده ام که چند افزونه در مخزن رسمی وردپرس هم منتشر کرده ام که در کمتر از یکسال توانستند (بدون هیچگونه تبلیغ و مارکتینگ) از مرز 25.000 دانلود گذر کنند. در کنار وردپرس به نرم افزار های اوپن سورس نیز علاقمند هستم و در پروژه هایی نظیر اددان فایرفاکس، افزونه شمسی ساز، اددان ادوبی XD، لوکال گاید گوگل مپ و .. مشارکت داشته ام.

درسال 1396 توسعه نرم‌افزاری قوی سیاه را راه‌اندازی کردم تا با نام قوی سیاه فعالیت کنم. پس از اتمام دانشگاه (ضمن انصراف از شغل تدریس زبان) به تهران مهاجرت کردم و به عنوان یک توسعه دهنده وردپرس در مجموعه تخصصی طراحی وب پپرو مشغول به کار شدم. پس از یکسال در 1399 با همکاری استودیو طراحی پپرو، قوی سیاه و بخش فنی پپرو با هم تشکیل یک تیم مستقل تحت مدیریت من به نام مرکز توسعه پپرو (Pepro Dev) را دادند. در توسعه پپرو تمرکز اصلی ما روی سولوشن ها، تولید محصولات و ارایه خدمات وردپرس محور است. خوشبختانه توانستیم محصولات وردپرسی زیادی را در دسته بندی های مختلف توسعه دهیم و به کمک آنها سعی کرده ایم به مشتریانمان راهکارهای شخصی سازی شده و اختصاصی و بعضا انحصاری خودشان را ارایه کنیم و همچنین محصولات زیادی را نیز با حفظ حق کپی رایت برای استفاده عموم بصورت رایگان منتشر کنیم.

از سال 1400 با بزرگتر شدن تیم توسعه پپرو، لزوم یادگیری اصول برنامه نویسی وردپرس و مدیریت صحیح و کارامد وبسایت های وردپرسی برای اعضا تیم بیشتر احساس شد و از همین جهت من تصمیم گرفتم آموزشهایی که قرار هست برای تیم فنی خودمان ضبط کنیم را تخصصی تر و مفهومی تر برای استفاده عموم علاقمندان وردپرس منتشر کنم. در این وبسایت علاوه بر آموزش های وردپرس محور، آموزش های طراحی وب و مدیریت اصولی وبسایت نیز قرار گرفته میشوند، و همچنین سعی میکنیم تفکر و فرهنگ FOSS یا نرم افزار های ازاد و اوپن سورس را بیشتر معرفی کنیم و شما را به این سمت سوق دهیم. لازم به ذکر هست ما در پپرو و قوی سیاه شدیدا مخالف رمزگذاری روی فایل های سورس نرم افزاری هستیم و تمامی نرم افزارهای توسعه داده شده توسط ما بصورت متن باز به مشتری تحویل میگردد و در برخی موارد با تایید مشتری بصورت رایگان در گیت‌هاب یا مخزن رسمی وردپرس منتشر میشوند.

شما میتوانید با اشتراک گذاری مطالب وبسایت از دوستان خود دعوت کنید تا بصورت رایگان مطالب تخصصی این حوضه را آموزش ببینند. همچنین دوره های حرفه ای نیز برای علاقمندان فراهم میشوند تا یک فرد عادی بتواند با فراگیری مطالب دوره و انجام تمرینات ضمن دوره، تخصص کافی برای ورود به بازار کار را کسب کند و در کنار مشاوره و منتورینگ رایگانی که دریافت میکنند؛ کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

زکات دانش، نشر آن است.

فهرست